fbpx

Tallinn Music Week 2011 programmis on ligi 150 esinejat

07. märts 2011

24.-26. märtsil üle pealinna toimuv Tallinn Music Week on Eesti muusikat nii kodu- kui välispublikule tutvustav festival. Tegu on kolmandat korda toimuva suurima ning mõjukaima Eesti muusika festivali ning seminar-konverentsiga, mille eesmärgiks otsida ning luua uusi väljundeid ja mudeleid kohaliku talendi ja muusikatööstuse edendamiseks.

Juba kuu aja pärast stardib taas Eesti muusikat nii kodu- kui välispublikule tutvustav festival Tallinn Music Week. Tegu on kolmandat korda toimuva suurima ning mõjukaima Eesti muusika festivali ning seminar-konverentsiga, mille eesmärgiks otsida ning luua uusi väljundeid ja mudeleid kohaliku talendi ja muusikatööstuse edendamiseks. 24.-26. märtsil üle pealinna toimuv Tallinn Music Week on tänavu ühtlasi üks Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 muusikaprogrammi tähtsündmusi.

Selgi korral ei uuri Eesti muusikamaastikku mitte ainult me ise, vaid ka hulk Euroopa olulisemate showcase-festivalide korraldajaid ja muusikaajakirjanikke, mänedžere, agente, plaadifirmasid ja kirjastajaid. Kui aastal 2009 kostitati TMW publikut ja muusikaspetsialiste 65 valdavalt pop/rock žanrisse liigituva artistiga, siis kolmandat korda toimuva festivali esinejate rivi sisaldab juba ligi 150 nime jazzist folgini, rockist hiphopini ning tantsumuusikast klassikani.

Festivali programm hõlmab 146 artisti 10 riigist (neist 123 artisti Eestist). Huvi regiooni ainsa omalaadse showcase-festivali vastu toob tänavu Tallinna artiste mitte ainult põhja- ning lõunanaabrite seast, vaid ka Ühendkuningriigist, Kanadast ning Jaapanist.

TMW 2011 showcase’id leiavad aset järgmistes kontsertpaikades ja klubides: Von Krahli teater ja baar, Rock Cafe, Tapper, Mustpeade Maja, RockStars, Rotermanni keskus, Korter, Balou, baar Juuksur, Telliskivi Loomelinnaku F-hoone, Estonia Kontserdisaal koos Estonia Valge Saaliga.

Festivali peakorraldaja Helen Sildna: “Oleme positiivselt üllatunud nii meie lähinaabrite kui muude riikide huvist Tallinn Music Weeki vastu. Kuigi festivali fookuseks jääb alati Eesti muusika, on meeldiv, et meid nähakse kui omamoodi väravat kogu siinsesse regiooni. TMW suurimaid saavutusi on see, et meie regulaarseteks partneriteks on saanud Euroopa muusikaekspordi organisatsioonid ja olulised talendifestivalid ning meid nähakse aina rohkem kui põnevat Põhja-Balti ristteed, kus saab ülevaate kogu regiooni muusikaelus toimuva kohta, kus on aga ka üllatavalt suur valik värsket ja omanäolist kohalikku talenti, millel potentsiaali saada ka rahvusvaheliselt edukaks.”

Taas paneb festivali peatoetaja Skype välja maailmavallutuse auhinna „Skype’s Go Change the World Award“ Eesti artistile, kel festivali välisdelegaatide ning publiku meelest enim potentsiaali maailmas läbi lüüa. Preemiaks on summa 3500 EUR, mida valituks osutunud artist saab kasutada oma karjääri edendamiseks rahvusvaheliselt. Kahe eelmise aasta Skype’i auhinna võitjad on olnud sündipopi trio Popidiot (2009) ning laulja-laulukirjutaja Iiris koos omanimelise bändiga (2010).

Nii mõnegi mullu Tallinn Music Weekil esitletud ja tähelepanu pälvinud artisti edutee on kulgenud tõusujoones. Skype auhinna võitja Iiris ning eelmisel aastal noore jazzitalendi tiitli pälvinud Kadri Voorand astusid edukalt üles Berliinis ülemaailmse muusikamessi Popkomm festivalikavas. Iiris on aasta jooksul andnud menukaid kontserte Soomest Türgini ning võitis hiljuti fännihääletuse teel MTV Iggy „Nädala artisti“ tiitli. Nii alternatiivrokibändi Aides ning Berliini tantsu-leibeli Man Recordings uut kuuma nime Bert On Beats märkis tunnustavalt muusikapress Hollandis Euroopa mõjukaimal showcase-festivalil EuroSonic. Lo-fi printsessi Maria Minerva on enda tiiva alla võtnud Los Angelesi kultusleibel Not Not Fun, Ewert and The Two Dragons sõlmis plaadistuslepingu Läti indie-leibeliga I Love You Records ning Eesti metalbänd Goresoerd üllitas ühisalbumi koos Soome aatekaaslase Tukkanuottaga. Nii Iiris, Orelipoiss kui Bedwetters said positiivset vastukaja Soome muusikatööstuse tähtsündmusel Musiikki & Media, rahvusvahelise agentuuri Red Orange Art Agency hoole all on nüüdsest mitmeil välisfestivalidel edukalt esinenud tulefolk-bänd Svjata Vatra.

Festivali kontsertide piletid on müügil esmaspäevast, 28. veebruarist Piletilevi müügikohtades.

Lisainfo:
www.tallinnmusicweek.ee
www.facebook.com/tallinnmusicweek
Delegaadipassid on saadaval:
http://www.tallinnmusicweek.ee/register_2011.php

Tallinn Music Week 2011 kavasse kinnitatud artistid: 146 artisti: Eesti: 123 / Soome: 11 artisti / Läti: 3 / Venemaa: 2 / Leedu: 1 / Rootsi: 1 / UK: 2 / Kanada: 1 / Jaapani:1 / Prantsuse-Eesti: 1

2onONE – Rein Rannap ja Mihkel Mattiisen

Aare Külama
Aare-Paul Lattik
Abraham`s Cafe
Age Juurikas
Aides
Ajukaja
Alan McKim (UK)
Amoeba
Andreas Lend, Maarit Saarmäe
Anna-Liisa Bezrodny
Antonina
Badass Yuki
Beati Mortui (FIN)
Beebilõust
Before The Dawn (FIN)
Bert on Beats
Bert On Beats DJ-set
Burn Still
Catnap
Ceremonial Perfection
Check One Two DJ’s
Cleaning Women (FIN)
Collegium Musicale
Crucial Attack
Devon Sproule (CAN)
Diskreetse Mango Trio
DJ Kayot
Doktor Normal & MC Roki
Dramamama
Driven
Edasi
Endrik Üksvärav
Ewert and The Two Dragons
Everything is Made in China (RUS)
Evestus
FastK aka Kiire Karl
Fredator (FIN)
French Films (FIN)
Gjangsta
Goran Gora (LV)
Goresoerd
Helena Tulve
Her Memorial Discourse
Herald
Highmachine
Honey Power
Iiris
Ingrid Kõrvits
Ismo Alanko (FIN)
Jaagup Jalakas DJ-set
Jaak Lutsoja Kvintett “Contrarian Grooving”
Jaakko Laitinen ja Väärä Raha (FIN)
James Reipas (FIN)
Junk Riot
Ka Bo Chan
Kai Ratassepp-Mati Mikalai
KK Null (JP)
Knihv
Kosmofon
Kreatiivmootor
Kristina Kriit
Laika Virgin
Lenna
Leslie Da Bass
Lin’s System
Madis Nestor DJ-set
Malcolm Lincoln
Malle Maltis
Mari Kalkun & The Band
Mari Pokinen
Marko Martin
Martin & James (UK)
Meri + Merimell
Metsakutsu
Metsatöll
Mikk Dede
Mimicry
Mujuice (RUS)
Multiphonic Rodent
Murmansk (FIN)
Mustad Noodid
Mälutagune
New Tallinn Trio
Nevesis
Nikns Suns
Nitrous
Noisebleed
NolensVolens
Oksana Sinkova, Lea Leiten
Okym riim
Oleg Pissarenko Band
Oliver Kuusik
On Volcano (FIN)
Oort
P. Julm DJ-set
Paean
Pageant
Pastacas
Pärt Uusberg
Quartet SaxEst
Rando Sulg DJ-set
Raul Sööt Deeper Sound
Ralf Taal
Raun Juurikas
Reket
Resonabilis
Risto Joost
Romb
ROTD
Rouge Madame (FRA-EST)
S.I.N. & Busta
Sex Drive Live
Shirubi Ikazuchi
Sigrid Kuulmann
Silverstique
Slagmasklubben (SWE)
Slinghunt
SoundArcade (LV)
Spin Science
State of Zoe
Superchrist (FIN)
Systeam
Zahir
Taak
Tallinn Chamber Orchestra
Tallinn Daggers
Tallinn Funk
The Colours of Bubbles (LIT)
Tiiu Kiik
Tiiu Sisask
Toivo Tulev
Trio Madrigale
Trio Sooäär-Vaigla-Ruben
Tunnetel on kõla
Tõnu Kõrvits
UMA
Unna Torm
Urmas Sisask
Viljandi Guitar Trio
Virgo Veldi
Woodpecker Project (LV)
Vox Clamantis
Väljasõit rohelisse
Öökülm
Youth Choir of Tallinn Music High School

**

Tallinn Music Week 2010:
3 ööd
18 kontserti
100 artisti
6000 kontserdikülastust
107 välisdelegaati 17 riigist
Tallinn Music Week – Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti „Aasta kultuuritegu 2009“

Esitlejad: Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ja Nordic Hotel Forum Peatoetajad: Skype, Tuborg
Partnerid ja toetajad: Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Ettevõtlusamet, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Estonian Air, Eventech, RGB, Velvet, Sailinvest, ERR, Raadio2, Postimees, Rada7.ee