fbpx

Tallinn Music Week Jazz Showcase – Eesti jazzi pidu!

26. märts 2013

Aprilli esimesel nädalavahetusel, 4.-6. aprillil muutuvad Tallinna olulisemad muusikaklubid, teatri- ja kontserdisaalid, baarid ning kohvikud taas muusikasõpradest ja artistidest kihavaks festivalitandriks. Juba viiendat korda pealinna vallutaval talendifestivalil Tallinn Music Week astub tänavu üles 233 artisti 20 riigist, neist 165 esinejat Eestist. Traditsiooniliselt toimub ka Eesti jazzi hetkeparemikku tutvustav Jazz Showcase, mis sel aastal leiab aset laupäeval, 6. aprillil algusega kl 20 Teater NO99 jazziklubis. Jazzliidu ja Jazzkaare koostöös korraldataval showcase-stiilis kontserdil astub tänavu 30-minutiste settidega üles 10 eriilmelist ja kõrgetasemelist kollektiivi.

 

2008. aastal loodud Viljandi Guitar Trio äratab tähelepanu nii jazzi-kui folgilavadel, 2011. aastal ilmus nende esikalbum “VGT”. Mullu albumi “Lumekristall” välja andnud Joel Remmel Trio on üks viimase aja põnevamaid bände Eesti jazzis, äärmiselt lüürilise ja omalaadse helikeelega ansambel. Meie armastatud noor jazzidiiva Kadri Voorand, kelle tähelend nii Eestis kui välismaal on viimastel aastatel olnud märkimisväärne, astub seekord üles eksperimentaalse sooloprojektiga.

 

Jazztrio Sooäär-Vaigla-Ruben, mis nüüdseks tegutsenud juba 12 aastat, koondab meie parimaid instrumentaliste ja on kujunenud üheks Eesti nüüdisjazzi kindlaks kaubamärgiks. Viimastel aastatel end USA-s, mainekas Berklee kolledžis täiendanud Sofia Rubina, pälvis 2009. aastal Noore Jazzitalendi preemia. Energiast pakatav elektribänd VindPower on klarnetist Meelis Vindi juba mõnda aega tegutsenud ja äärmiselt tugeva koosseisuga ansambel. Üheksaliikmeline Raul Sööt Deeper Sound on samuti Eesti jazzipublikule juba ammusest tuttav oma tuntud headuses.

 

Jazzi, minimalismi ja postrocki radadel liikuv Oleg Pissarenko Band on aastate vältel andnud välja mitmeid plaate, neist viimane eelmisest aastast – “Kes Sa Oled”. MaiGroup on noore ja andeka, hetkel Rootsis õppiva Eesti bassineiu Mai Jõgi jazzfusionit viljelev ansambel, mis Tallinn  Music Weekil esitleb värskelt ilmunud esimest plaati. Sigmund on noortest Eesti muusikutest koosnev kollektiiv, mille esituses kõlab põhjamaine, hõrk ja õhuline jazzmuusika.

 

Ajakava:

 

20:00 Viljandi Guitar Trio

20:30 Joel Remmeli Trio

21:00 Kadri Voorand

21:30 Sooäär-Vaigla-Ruben

22:00 Sofia Rubina

22:30 VindPower

23:00 Raul Sööt Deeper Sound

23:30 Oleg Pissarenko

00:00 MaiGroup

00:30 Sigmund

 

Pileti hind Piletilevi eelmüügis 8 €

Kohapeal 10 €

 

http://www.piletilevi.ee/est/piletid/festival/tallinn_music_week_2013/?concert=120827

 

http://www.tallinnmusicweek.ee/