fbpx

TallinnMusicWeek avab festivalikeskuse Rotermanni Aatriumis

24. märts 2011

Tallinn Music Week festivalikeskus avab 24.märtsi hommikul kell 10:00 uksed kõigile huvilistele Rotermanni Keskuse Aatriumis. Seal on avatud Eesti Muusika ja Disaini kohvik, kus saab lesida patjadel, kuulata Eesti muusikat ja vaadata häid Eesti muusikavideoid!

Tallinn Music Week festivalikeskus avab 24. märtsi hommikul kell 10:00 uksed kõigile huvilistele Rotermanni Keskuse Aatriumis. Seal on avatud Eesti Muusika ja Disaini kohvik, kus saab lesida patjadel, kuulata Eesti muusikat ja vaadata häid Eesti muusikavideoid!

Tallinn Music Week 2011 stardib 24. märtsil. Esmakordselt on festivali keskuseks nüüdisaegse arhitektuuri oaasis Rotermanni kvartalis paiknev õhtuline Rotermanni aatrium koos kultuuripealinn Tallinn 2011 infokeskusega. Homme kell 10.00 avatakse Rotermanni aatriumis Eesti Muusika ja Disaini kohvik, kus külastajatel on võimalus lõõgastuda etnopatjadel ja disaintoolidel hea Eesti muusika saatel. Kohviku kontseptsiooni autorid, videokunstnik Taavi „Miisu“ Varm ja Plektrum festival peakorraldaja Jaagup Jalakas usuvad, et Eesti Muusika ja Disaini kohvik on suurepärane viis head Eesti loomingut kogeda: „See on keskkond, mis viib su endaga täielikult kaasa, oled siin ümbritsetud ehedast ja heast Eesti loomingust“, kommenteerib Jaagup, kes koos Varm Stuudio ja Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011’ga on Eesti muusikat ja disaini sel moel ka Põhjamaade suurimal turismimessil „Matka“ ning Helsingi Senaatintoril esitlenud.

Muusikavalik kohvikus valmib koostöös festivaliga Tallinn Music Week ning veebilokaaliga Rada7.ee. Muusikat saab kohapeal kuulata kõrvaklappidest, valides endale meelepäraseid lugusid artistide lühitutvustusega varustatud menüüst. Kohviku videoekraanidel presenteeritakse neljapäevast pühapäevani viimaste aastate Eesti muusikavideote paremikku animatsioonist indie’ni, rõhuasetusega tänavusel Tallinn Music Weekil üles astuvate artistide audiovisioonidel. Videovalik pärineb ETV2 muusikasaadete „Eesti TOP 7“ ning „Eesti muusikavideod“ arhiivist.

Neljapäeval kell 13:00 leiab Rotermanni aatriumis aset Tallinn Music Weeki pressikonverents, mille raames festivalimeeskond teeb ülevaate festivaliuudistest ning akustilise kavaga astub üles eelmise aasta Tallinn Music Week Skype Award võitja Iiris. 13.30 toimub koostöös Briti Nõukogu ning Põhjamaade Ministrite Nõukoguga „Creative Hotspots“ konverentsi raames avalik seminaripaneel, kuhu kogunevad kultuuripealinnade fenomeni ning tõhususe üle diskuteerima endiste kultuuripealinnade Liverpool ja Essen juhid ning Tallinn 2011 ja Turku organisatsiooni esindajad. Nimetatud päevakajalist arutelu on oodatud kuulama nii press kui linnarahvas.

Reedel, 25. märtsil täidab Rotermanni aatriumi intensiivse folgilaenguga Eesti Pärimusmuusika Keskuse esitletud 11 koosseisust koosnev maratonkontsert, kus võib näha Eesti folgi pärleid Mari Kalkun, Mari Pokinen, Oort, Gjangsta, NolensVolens, Knihv Suns, Mälutagune, Diskreetse Mango Trio ja Kanada lauljat-lugudekirjutajat Devon Sproule’i, Oma esikalbumit esitleb ka Viljandi Guitar Trio.

Laupäeval, 26. märtsil astuvad Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu koostöös korraldatud kontsertprogrammis üles 9 värvikat ning erilaadset esinejat malbest jazzist kuumade peorütmideni: Prantsuse-Eesti kollektiiv Rouge Madame, Raul Sööt Deeper Sound, Sooäär-Vaigla-Ruben, Jaak Lutsoja kvintett, Unna Torm, Oleg Pissarenko bänd ja Fredator Soomest. Tantsulisemat rütmi toovad lavale State of Zoe ja Lin’s System.

Tallinn Music Week kontsertide piletid on müügil Piletilevis ning kohapealt, kuna mitmed festivali klubid on piiratud mahutavusega, soovitame piletid hankida eelmüügist.

Vaata lisaks:
www.tallinnmusicweek.ee
www.estonianmusicdesigncafe.eu
www.etv.ee/eestitop7
www.rada7.ee