fbpx

Talvejazz toob Jazzkaare lähemale!

10. jaanuar 2017

Jazzkaare kontserdihooaeg Talvejazz rõõmustab kuulajaid 10. veebruarist 12. märtsini, tuues jazzisõpradeni 14 kontserti Tallinnas, Viljandis, Tartus, Otepääl ja Haapsalus. Kaheksa riigi muusikute seast kaugeimad tulevad Islandilt ja Ameerikast.

 

Hooaega alustab särtsakas jazzgrupp Equally Stupid (Soome-Island-Šveits) 10. veebruaril Teater NO99 Jazziklubis. Energiast pakataval kontserdil kuuleb trio rütmi- ja meloodiarikast loomingut, mis haarab kuulajad kaasa juba esimestest helidest.

 

Mitmekülgne lauljatar Helin-Mari Arder on kutsunud Eestisse suurte kogemustega laulja-helilooja-kitarristi Andy Fite’i USA-st. Duos fantaseerivad ja improviseerivad nad vokaaliga enda ja publiku rõõmuks. Kontserdid toimuvad 16. – 19. veebruarini Otepääl, Haapsalus, Tallinnas ja Viljandis.

 

Uut muusikat Prantsusmaalt toob duo Rhizottome, kes esineb 3. ja 4. märtsil Philly Joe’s ja Viljandi Pärimusmuusika Aidas. Armelle Dousset’ ja Matthieu Metzgeri akordioni ja saksofoni ilmekad dialoogid ulatuvad harmoonilisest vestlusest ägedate vaidlusteni.

 

25. veebruaril tähistame Kumu auditooriumis kontserdiga helilooja, kitarristi ja produtsendi Ryo Kawasaki 70. sünnipäeva. Jaapani muusik on salvestanud ja tuuritanud paljude USA ja Jaapani jazzitippudega ning olnud juba alates hilistest 60ndatest üks fusion’i olulisi edendajaid. Juubeli eel ilmub kitarristi kolmas Eesti muusikutega salvestatud heliplaat, kus osaleb värske koosseis Level 8. Bändi nimi sümboliseerib muusiku kaheksat erinevat loomingulise karjääri etappi Jaapanis, Ameerikas ning Eestis. Erikülalisena teeb kontserdil kaasa Brasiilia lauljatar Denise Fontoura. Kontsert toimub koostöös Eesti Jazzliiduga.

 

Lauljatar Ragga Gröndal ja kitarrist Guðmundur Pétursson viivad kuulaja lummavasse Islandi muusika atmosfääri, kus kohtuvad iidne pärimus ja värske muusikaline õhustik. Saareriigi muusikaauhindade jagamisel neli korda parimaks tunnustatud lauljatar jutustab haaravaid lugusid Islandi naiste saatusest. Maagilist duot saab nautida Tartus, Haapsalus, Tallinnas ja Viljandis 1. – 5. märtsini.

 

Talvejazzi lõppakordiks saab Valter Ojakäärule pühendatud kontsert, millega tähistame maestro sünniaastapäeva. Raivo Tafenau, kes veel koos helilooja endaga kontserdi põhilood välja valis, mängib Valteri saksofonil ja nii on legendi vaimu kohalolek kindlustatud. Armastatud laule esitavad Liisi Koikson ja Silver Laas koos Tafenau ansambliga.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Talvejazzi kontserdihooaega toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn, Islandi Muusikaeksport ja Prantsuse Instituut. Kontsertide partnerid on Eesti Jazzliit ja agentuur Vapaat Äänet.

 

Talvejazzi piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee.