fbpx

Talvejazzi lõpetavad Taavi Kerikmäe duod!

15. märts 2016

Kevadisel pööripäeval, 20. märtsil kell 17.00 paneb Taavi Kerikmäe põneva kontserdiga Kumu auditooriumis punkti Talvejazzile. Tema duopartneriteks on sel korral erinevad pillid – klaver, sämplerid, süntesaator, daxophone, teremin ja erinevad elektroonilised seadmed.

 

Taavi Kerikmäe on kahtlemata Eesti põnevamaid pianiste-loojaid, kes ületab julgelt piire erinevate muusikažanrite vahel. „Iga instrument esindab teatavat esteetikat,“ on Taavi Kerikmäe öelnud. Pühapäevased dialoogid instrumentidega sünnivad hetkeinspiratsiooni ajel. Ta püüab pidevalt on instrumentide väljendusvõimalusi laiendada, välja murda dogmadest ja justkui juba tuttavaid instrumente uuesti leiutada. Artisti maailmsete partnerite nimistu on aukartust äratav – Kerikmäe on töötanud silmapaistvaimate nüüdisheliloojatega nagu Pierre Boulez, Kaija Saariaho, Louis Andriessen, vabaimprovisatsiooni interpreedina seob teda koostöö mainekate muusikutega nagu Michel Doneda, Ucihashi Kazuhiza, Jacques DiDonato, Eric Echampard ja teised. Prantsuse trummari Eric Echampardiga esines ta ka 2013. aasta Jazzkaarel, pälvides publiku vaimustunud vastuvõtu.

 

Kerikmäe on üks ansambel U üks asutajaliikmeid – see kollektiiv on Eesti nüüdismuusika üks hinnatumaid esitajaid. Hoopis teistsugust esteetikat esindab pop-jazz bänd MiaMee, kuhu ta lisab oma rokiliku energia ja elektroonilised helid. Kerikmäe elektroonikasoundid värvivad ka kooslust Broken Time Orchestra. Augustibluusi festivalidel võib teda aga kuulda nauditavalt bluusi mängimas. Heliloojana on Taavi Kerikmäe komponeerinud muusikat tantsulavastustele, draamaetendustele, raadioteatrile ja filmile.

 

Taavi Kerikmäe korraldab festivali ja kontserdisarja Improtest koos kitarrist Mart Sooga, kes tunnustab Taavi Kerikmäed kui Eesti üht mitmekülgsemat muusikut: „Taavi on juba üle 10 aasta olnud eksperimentaalse/elektroonilise improvisatsioonilise muusika keskne kuju Eestis, seda nii interpreedi kui ka pedagoogi ja organiseerijana. Selle ajaga on ta jõudnud uskumatult palju korda saata. Mõnikord me kipume ära unustama, kui väike riik on Eesti ja kui palju võib sõltuda ühest inimesest.“

 

Talvejazzi lõppkontsert “Taavi Kerikmäe duod” tähistab ka kevade saabumist!
27. Rahvusvaheline Festival “Jazzkaar” toimub 22. aprillist 1. maini üle Eesti – vaata lähemalt programmi alt.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallinna Sadam, Tallink ja Aktaprint. Talvejazzi kontserdihooaega toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja Prantsuse Instituut.

 

Talvejazzi piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee.