fbpx

Talvejazzi programm nüüd avalik!

12. jaanuar 2016

Jazzkaare talvine kontserdihooaeg Talvejazz rõõmustab kuulajaid 7. veebruarist 20. märtsini. Hooajal jõuavad publiku ette Rein Rannapi suurteose maailmaesiettekanne, Laura Remmeli kummardus legendaarsele Marju Kuudile, särav vokalist Eldbjorg Raknes Norrast, prantsuse videoakustiline kontsertetendus ja palju muud põnevat.

 

Hooaega alustab 7. veebruaril ansambel Heliotroop, kus musitseerivad eesti silmapaistvad jazzmuusikud Kadri Voorand, Meelis Vind, Kirke Karja, Marek Talts, Mingo Rajandi ja Eno Kollom. Esitusele tulevad Mingo Rajandi ja Kirke Karja kompositsioonid Eesti luuletajate tekstidele.

 

Marju Kuudi 70. sünnipäeval 12. veebruaril esitab Laura Remmel koos Heikko ja Joel Remmeli, Reigo Ahvena ja Raivo Tafenauga pärleid diiva repertuaarist. Kuigi Marju Kuut elab praegu Rootsis, on ta tähelepanuväärse panuse andnud Eesti jazzilukku ja laulnud igihaljaks paljud Eesti heliloojate laulud.

 

28. veebruaril esineb Norra uue jazzi säravamaid vokaliste Eldbjorg Raknes põhjamaise intiimse kavaga. Kuulajat vaimustavad tema hääle rikkalikud orkestraalsed värvid ja isikupärane helikeel. 6. märtsil on Kumu auditooriumis võimalik nautida prantslaste muusika- ja filmiprojekti “Mister Méliès & Geo Smile”. Video-akustiline kontsert on inspireeritud prantsuse varajase filmikunsti ühe tipprežissööri Georges Méliès’ loomingust.

 

10. märtsil esitleb helilooja-pianist Rein Rannap esmakordselt Eestis traditsioonilises rokivõtmes kirjutatud kolmeosalist kontserti „Concerto in Rock” hammondorelile, rokkansamblile ja sümfooniaorkestrile. Kontserdi teises osas kõlavad esmakordselt avalikus ettekandes Ruja keelatud laulud Jüri Üdi tekstidele, mis on kirjutatud rohkem kui 40 aastat tagasi – solist Kristjan Kannukene, rokkansambel, Otsakooli bigbänd ja Collegium Musicale.

 

Talvekava jõuab märtsisulani 20. märtsil Taavi Kerikmäe improvisatsioonilise soolokontserdiga “Duod”, kus pianisti partneriteks on erinevad klahvpillid ja elektroonika.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank, kelle klientidele on piletid 20% allahindlusega! Hooaja peasponsorid on KAFO ja Eesti Päevaleht ning majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallinna Sadam, Tallink ja Aktaprint. Talvejazzi kontserdihooaega toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tallinna linn ja Prantsuse Instituut.

 

Talvejazzi piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee. Jazzkaare piletiinfot saab numbril 666 0030 või piletid@jazzkaar.ee.