fbpx

„Täna tantsime ümber jazzi“

01. mai 2017
Reelika Vaiksaar

Jazzkaare ralli hakkas pühapäeval vaikselt finišisse jõudma, kui kell üks päeval tuli teha pisike peatus Vaba Lava majas, kus esines alati särav Tanja Mihhailova. Toimus tavapäratu kontsert, mille sihtrühmaks olid lastega pered.

 

Enne kui Tanja enda imelise hääle valla lasi, tehti soojendust, et kehaosad oleksid ikka piisavalt soojad ja saaks kõik koos tantsida. Tanja alustas kontserti looga „Elan päev korraga“, mis tõmbas ilusa päikselise pühapäeva lõunapooliku kohe käima. Kuulda sai veel staari enda laule jazzivõtmes, näiteks 2014. aasta Eurovisioonil esitatud „Amazingut“. Üldiselt esitati tuntud laule või jämmiti. Näitena saab tuua saate „Me armastame Eestit“ tunnusloo. Tanja ja bänd esitasid seda omanäoliselt ja väga hästi, mida oli näha ka lava ees tantsu vihtuvate laste emotsioonidest. Artistid lisasid natuke vunki ja kaasasid lapsed enda tegemistesse. Tanja seletas põhjalikult väikestele poistele ja tüdrukutele, et „oo-oo“ ajal laulaksid kõik kaasa ning selle juurde käib veel väike koreograafia. Nagu oli kuulda ja näha, läks see põngerjatele hästi peale ja kaks julget said isegi mikrofoni laulda.  Kontserdi jooksul kaverdati ka kõikidele tuntud Karl-Erik Taukari laulu „Seitsme tuule poole“, mida bänd suutis esitada eri muusikastiilide abil – alustades svingiga ja lõpetades salsaga. Kontserdi tipphetk oli kindlasti see, kui Tanja astus lavalt maha ja läks väikeste laste sekka. Loo eel seletati ära, et kui on klaverisoolo, siis peab jooksma, kui on saksofoni kord, siis peab end keerutama, kui mängib kontrabass, peab hästi madalale minema, ja kui on kuulda trummisoolot, peab näiteks põrandat lööma. Oli näha laste naerusuid ja aru saada, et Tanja nautis kontserti niisamuti kui lapsed.

 

Kontserdil lendas aeg kui linnutiivul. Kontserdi ülesehitus oli hea ning valitud artistid olid selleks nagu loodud. Ei oleks osanud ette kujutadagi, et keegi teine peale Tanja oleks olnud selle kontserdi särav täht.

 

Perekontsert: TANJA MIHHAILOVA & BAND „Tants jazzi ümber“
30. aprillil Vabal Laval
Koosseis:
Tanja Mihhailova – vokaal
Mairo Marjamaa – saksofon
Joel Remmel – klahvpill
Siim Usin – bass
Ahto Abner – trummid