fbpx

Tanel Ruben esitles eile oma uut plaati

30. november 2002

Kommenteerides Klassikaraadiole antud intervjuus kontserti koos Hortus Musicusega, rõhutas Tanel Buben, et seda domineeris Hortus Musicus.
Vanamuusika ansambel pakkus välja muusikalise materjali ja dikteeris mängu. Küll aga lubas Ruben saatejuhi Tiit Kusnetsi küsimuse peale, kas võinuks olla ka vastupidi, et küll ühel heal päeval ka see teoks saab.
«Mind hakkas ennastki häirima, et läksime kohati liiga palju keskaega. Tekkis laval tunne, et tahaks sellest välja saada,» lausus Ruben.
Kommenteerides neid üürikesi viive, mis tal õnnestus enda kontserdiks valmistumise vahel jälgida Bobby Previte’i grupi esinemist, tõi Tanel Ruben paralleele selle muusikaga, mida 1970ndatel tegi Miles Davis. Eriti just kontseptsiooniliselt.
Mängides oma grupiga enne rootsi grupi Koop esinemist Sakala Öölaval, esitles Tanel Rubeni ja tema kaaslaste kontsert trummari uut plaati «Sentimental Call», mis müügilettidele ilmus eile.
Tanel Rubeni sõnul kulus plaadi valmimiseks ja lihvimiseks kaks aastat. Plaadil laulab 20-aastane Victoria. Laval musitseerisid koos Rubeniga bassist Taavo Remmel, klahvpillimängija Taavi Kerikmäe, vibrafonist Hele-Riin Uib. Grupi külalistena käisid laval veel klarnetist Meelis Vind, trompetist Mihkel Metsala ja kitarrist Jaak Sooäär.
Plaadil «Sentimental Call» kõlab moodsate klubirütmidega jazzmuusika.