fbpx

Tarasov, Voorand ja Sooäär kiirgasid muusikalist mängulusti

21. november 2016
Marje Ingel

Vladimir Tarasovi, Kadri Voorandi ja Jaak Sooääre ühiskontsert Sügisjazzil andis võimaluse veenduda, et improvisatsioonilises muusikas ei lakka üllatused kunagi. Ka sada korda laval nähtud-kuuldud muusikud võivad kuulajat üllatada ja visata mõne vimka, mille üle muheledes muutub ka pärast kontserti õhtupimedusse kulgev kodutee poole lühemaks ja mõnusamaks.

 

Eesti jazzipubliku ammused tuttavad Jaak Sooäär ja Kadri Voorand kohtusid seekord Leedu jazzi „raskekahurväe“, trummar Vladimir Tarasoviga. Raskema roki kõlavarjunditega ansamblitesse Juhan ja Heavy Beauty kuuluvalt Sooäärelt ning jõulise esinemismaneeriga Voorandilt võis oodata intensiivseid helimassiive ja emotsionaalseid soolosööste. Seetõttu pakkusid vaheldust ja elevust palad, kus Kadri Voorand hääle kõlapildist välja jättis ning üksnes elektroonilisi vahendeid ja mängutoosi kasutas. Tulemata ei jäänud muidugi ka Sooääre bluusilikud kitarrikiunutamised ja kõigi kolme esineja funkivad rütmilis-tämbrilised rännakud roki ja muusikalise fantaasiamaailma piirimaile.

 

Huumorimeelt ja kiiret reaktsiooni ilmutas Voorand, kui ta improviseeris saalis kõlanud telefonihelina järel raadiosaatesse helistava kuulaja ja saatejuhi dialoogi, mille sisuks oli kontserdiülekannet kuulava helistaja mure saalist eetrisse kostvate häirivate telefonihelinate pärast. Vaimukas improviseeritud lühikuuldemäng, mille mõlemas rollis astus üles Voorand, teenis publikult tunnustava aplausi, Sooäär lisas sellele kitarril mobiilihelinat matkivaid viisijuppe.

 

Kontserdi kõige hingelisemad hetked olid minu jaoks palad, kus Kadri Voorand lüürilise helikeelega pianistina osales. Sügisesse passis imehästi lastelaululikult lihtne ja haikutaoliselt lakooniline laul „Endless rain is falling“. See jäi mind mantrana kummitama ja sobis hästi sisse juhatama Kumus välja pandud Vladimir Tarasovi näitust „Veemuusika ja teisi pilte helist“.

 

Vladimir Tarasov, Kadri Voorand ja Jaak Sooäär „Sound games“

23. oktoobril Kumu auditooriumis

 

Koosseis:
Vladimir Tarasov – trummid
Kadri Voorand – vokaal, klaver, elektroonika
Jaak Sooäär – kitarr

 

Vaata fotosid siit.