fbpx

Tere tulemast jazzimaailma!

18. aprill 2012

20.-29. aprillini toimuval Jazzkaarel saab näha ungari fotograafi István Csaba Sánta näitust „Jazzonance”. Aastaid vabakutselise fotograafina tegutsenud kunstnik on pildistanud muuhulgas ka mitmed Jazzkaarel esinenud kuulsusi nagu Courtney Pine, Bobby McFerrin, Dianne Reeves jt. Fotograaf on muusikuid pildistanud kontserdidel, jälginud turneedel, sõites teinekord ühe kontserti pärast maha lausa mitutuhat kilomeetrit.

István Csaba Sánta (1978, Sepsiszentgyörgy) kolis Transilvaaniast Budapesti, kus lõpetas 2002. aastal fotokooli. Samal aastal kohtus ta prantsuse fotograafi Henri Cartier-Bressoniga ning hiljem tšehhi fotograafi Josef Koudelkaga, kes suuresti mõjutasid Sánta elukutsevalikut.

Fotograafiaga koos sai alguse ka uus kirg – reisimine. Kunstnik on hääletades läbi reisinud suure osa Euroopast ning hääletanud ennast isegi üle Gibraltari väina Aafrikasse. Oma Lähis-Ida reisil jõudis ta Taisse, Kambodžasse ja Vietnami. Reisimine on andnud fotograafile võimaluse jäädvustada ajalukku erinevad kultuurid. Oma kaamera suunab ta ennekõike nende peale, kes elavad pidevas vajaduses. Erilist tähelepanu pöörab ta mustlaste elu-olu ja kommete talletamisele.

2004. aastast kuulus István Csaba Sánta Ungari Pressifotograafide Liitu, praegu on ta Ungari Ajakirjanike Assotsiatsiooni liige. 2008. aastal võeti ta jazzifotograafina Ungari Jazziföderatsiooni liikmeks.

Fotograafi tööd on osalenud mitmetel näitustel ning võitnud erinevaid auhindu. 2007. aastal võitis ta Ungari Pressifoto auhinna kunsti kategoorias Aafrika jazzlaulja Simphiwe Dana fotoga.

Ungari Pressifoto II auhind dokumentalistika kategoorias, 2010
Ungari Pressifoto I auhind kunsti kategoorias, 2007
2008 “100-näoline Transilvaania”, Budapest
2007 “STOP”, Sepsiszentgyörgy
 

Vaata István Csaba Sánta fotosid SIIT!