fbpx

The Bad Plus ja Ambrose Akinmusire esinevad kevadel Jazzkaarel

09. november 2017

Kevadise Jazzkaare kava kaunistavad jazzimaailma värskeid tuuli toonud Ameerika artistid – trio The Bad Plus ja USA esitrompetistiks valitud Ambrose Akinmusire. Kontserdid toimuvad festivalil Jazzkaar 25. aprillil Vabal Laval.

 

Jazzkaarel on võimalus esimeste seas kuulda The Bad Plus uut koosseisu. 25. aprillil kell 21.00 astub Vabal Laval power-trio pianistitoolile uus mees Orrin Evans. Evansi kõrval on laval vana kahurvägi – bassist Reid Anderson ja trummar Dave King.

 

Trio The Bad Plus kõlaesteetika on lähedane pop- ja rokkmuusikale. Tugevad roki ja popi mõjud, fantaasiarikkad cover-versioonid Nirvana, Aphex Twin’i, Pink Floyd’i, Neil Young’i, David Bowie, Black Sabbath’i ja Radiohead’i lugudest vaimustavad nii kriitikuid kui ka muusikasõpru. Kuigi tegemist on klassikalise klaver-bass-trummid koosseisuga, kõneleb nende pulbitseva energiaga muusika noore generatsiooni kuulajaile mõistetavas keeles. Esimese albumini jõudsid nad juba pärast kolme kontserti, aasta oli siis 2001. Praeguseks on kuulsalt kolmikult ilmunud juba tosinkond albumit.

 

Haarava kõlamaailmaga ameerika trompetisti Ambrose Akinmusire tehnika ja erilise sädemega pillitämber on unikaalsed ja Eesti publikul on võimalik seda esmakordselt kuulda 25. aprillil kell 18.00 Vabal Laval. Fenomenaalset muusikut on pärjatud rohkete tunnustustega, nende seas Thelonious Monki ja Paul Acketi nimeliste auhindadega. Riskialdis trompetist on pidevalt kriitikute soosikute seas ja kolm aastat järjest 2014-2016 valis mainekas jazziajakiri Down Beat ta USA trompetistide esinumbriks. Ta koostööpartneriteks on teiste hulgas Esperanza Spalding, Vijay Iyer ja Jason Moran. Tema talendist vaimustus ka plaadifirma Blue Note juhtfiguur Bruce Lundvall ja aastal 2011 ilmus Ambrose Akinmusire debüütalbum “When The Heart Emerges Glistening” sama labeli alt. Artisti kõik neli albumit on pälvinud kriitikutelt kõrge hinnangu.

 

Oma muusikukarjääri jooksul on Akinmusire liikunud nii jazzi keskmes kui ka uidanud uue heli otsinguil klassikalise muusika ja hiphopi teedel. Koos trompetistiga musitseerivad Jazzkaarel pianist Sam Harris, bassist Harish Raghavan ja trummar Justin Brown.

 

The Bad Plus trio ja Ambrose Akinmusire kontserdid toimuvad 25. aprillil Vabal Laval. Piletid lähevad müüki 10. novembril kell 10.00 Piletilevi müügipunktides ja internetis www.piletilevi.ee.

29. korda toimuv festival Jazzkaar täidab 20. aprillist kuni 29. aprillini 2018 kogu Tallinna parima jazziga, festivali kodu on Telliskivi Loomelinnaku Punases Majas ja Vabal Laval. Festivali peaesineja on Suurbritannia lauljatar Laura Mvula, kelle kontsert toimub 26. aprillil Nordea Kontserdimajas.

 

Jazzkaare kuldsponsor on Danske Bank. Jazzkaar 2018 peasponsorid on KAFO, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Majutuspartner My City Hotel, aastasponsorid United Motors, Tallink ja Aktaprint. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike ja Telliskivi Loomelinnak, kohvikupartner on Reval Café. Toetajad on Viru Keskus, MyFitness ja Kodupaber. Festivali Jazzkaar 2018 toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium ja Tallinna Kultuuriamet.