fbpx

Tom Adams’i elektroonika embuses

28. november 2017
Eeva Trei, Kleer Tali

Laulja ja pianist Tom Adams on sündinud ja üles kasvanud Suurbritannias, Cambridge’s. Kodukoha looduse mõjutused on toonud Tomi muusikasse erilise vabaduse, tema helikeeles on tunda looduse jõudu. Tema muusika võib ühel hetkel kasvada intiimsest klaveripalast mägedekõrguseks helivalliks. Yorgi ülikoolis muusikat õppides oli noormehel võimalus avastada nii klassikalist kui ka elektroonilist muusika ning nende kahe stiili kombinatsioon on tugevalt tema helipilti mõjutanud. Oma moodsalt minimalistlikku stiili kujundades on artist õppinud hindama müra ning ebatäiuslikkust.

 

Arranžeerija- ja heliloojavõimeid on Tom Adams näidanud filmi “The Knife That Killed Me” originaalmuusika kirjutamisel ning Max Richteri loo “Berlin By Overnight” remiksimisel. 2016. aastal ilmus tema esimene EP “Voyages By Starlight” ning sellele järgnes 2017. aastal debüütalbum “Silence”, mis viib kuulaja kaheksa improvisatsioonilise palaga sisekaemuslikule rännakule. Seda ning ka peagi ilmuvat uut loomingut oli Jõulujazzi publikul nauding kogeda 25. novembri õhtul Kumu auditooriumis.

 

Publiku muljeid kogusid Jazzkaare reporterid Eeva Trei ja  Kleer Tali.

 

Diana, 48 (televisioonitöötaja): Ma arvan, et elavalt esinemine annab Tomi muusikale palju juurde, ta on huvitav tüüp, mängib hästi klaverit ja naudib oma esinemist, meeldiv oli vaadata.

 

Ilino (õpetaja): Oli tunda mõningaid teiste artistide mõjusid. Olin veidi tutvunud sellega, mida Tom teeb, nii et otseselt ta kontserdil mind millegagi ei üllatanud, kuid live’is oli teda hea kuulata. Arvan, et sellist muusikat peaks kuulama täiesti hämaras saalis, et tekiks intensiivsem meeleolu.

 

Miikael (Kultuurikatla teenindaja): Tore kontsert oli, ma ei teadnud enne artistist mitte midagi, meelega ei uurinud ja lasin end üllatada. Väga kihvt oli, laheda häälega tüüp, lahedad kiljed ja huiked muusika vahel!

 

Karen (töötab infotehnoloogia alal): Kontsert oli üle ootuste hea: vahetu inimene ja mõnus rahustav muusika. Mulle väga meeldib ta muusikastiil.

 

Gerda, 13 (õpilane): Mulle meeldis, et Tom alustas kontserti kohe muusikaga, sai kohe süveneda. Olin ta muusikaga varasemalt tutvunud, aga ühtegi intervjuud temaga ei olnud näinud, nii et esimest korda kuulsin Tomi rääkimas. Ta oli väga avatud ja tore.

 

Kelli, 35 (pangandustöötaja): Ühe loo tundsin isegi ära! Aga vaatamata sellele oli väga ilus, mõtlik ja südamlik kontsert. Abikaasa tuli kaasa minu vaistu usaldades ning tundub, et ka tema jäi rahule.

 

Hele, 36 (vabakutseline): Ma ei olnud artisti kohta väga põhjalikult uurinud ning tulin esmase mulje ajel. Oli küll täitsa ilus ja hingeminev muusika, aga õnneks väga kurvaks meelt ja olemist ei teinud. Üsnagi noor artist tundus. Mõtlesin, et lähen küsin plaadile autogrammigi.

 

 

Tom Adams
Kumu auditooriumis 26. novembril 2017.a.

 

Koosseis:

Tom Adams – elektroonika ja klaver

 

Vaata kontserdi fotogaleriid siit.