fbpx

Tropics: Soojad biidid suvepikenduseks

16. september 2014
Minna Sild

Sügisjazzi avakontsert kujunes justkui möödahiiliva kauni suve viimaseks soojaks õhtuks, kui briti multiintrumentalist Chris Ward koos live-bändiga Sinilinnus oma troopikahõngulise loomingu õhku paiskas. Tropicsi nime all muusikat kirjutav ja produtseeriv Ward on üks neist tänapäeva magamistoamuusikutest, kes on peamiselt ise õppides ja avastades jõudnud rahvusvahelise publiku südametesse.

Kontserdist kirjutab veebireporter Minna Sild. 

Tallinna kontserdil tulid esitusele nii uued kui vanemad lood, lisaks coverdati  kaasmaalasest muusikut Four Tet’i. Meeleolu loomiseks üleliigseid lauseid üle huulte ei pillatud, kuid koosseis sai mõnusa ja koduse õhkkonna loomisega suurepäraselt hakkama ning seda toetasid ka võluvalt lihtne lavakujundus ning valgusmäng.

 

Tropicsi muusikat kirjeldavad soojus, emotsionaalsus ja kohati ka nostalgia. Uusima EP „Home & Consonance“ lugudes kõlab Wardi enda vokaal, mis ei pälviks küll esikohta laulukonkursil, kuid seob kokku intiimse ja siira terviku. Eelnevalt mainitu ilmnes ka live-esinemisel – soojad biidid ja melanhoolne lüürika klappisid väga hästi kokku. Samamoodi sobitusid aeg-ajalt hääle murdumine, ladinapärased rütmid ja vanakooli house-muusika kaste, sekka vanema soul- ja jazzmuusika mõjutusi, kajaefekte, südamevalu ning laialivalguvaid meloodiaid. Konkreetsust ja selgekõlalisust lootnud kuulajad suutsid kohapeal loodetavasti ümber orienteeruda, sest sellisest muusikast parima kogemuse saamiseks tuleks eri kihtidesse süveneda ning kindla vormi- ja struktuuriihalusest lahti lasta.

 

26-aastane Ward on kindlasti oma karjääri algusetapis alles avastamas, kes ta olla ning kuidas kõlada soovib. Praegu ongi Tropicsi võlu tahumatus olekus ja otsingutes, mis toimuvad  laval kuulaja silmade ja kõrvade ees. 

 

Kohvik Sinilind, 13. september 2014, kell 22.00

Tropics

Koosseis:

Chris Ward – elektroonika, klahvpillid, vokaal

Morgan Hislop – trummid

Keith Vaz – kitarr