fbpx

Tudengijazz tuleb taas!

27. veebruar 2012

14.-17. märtsil toimuv noorte rütmimuusikafestival Tudengijazz 2012 lööb taas muusikamaailma särama põnevate rahvusvaheliste muusikaprojektide ning andekate noorte talentidega. Neljal elamusterohkel päeval on võimalik kontserte kuulata Tallinnas, Viljandis, Tartus ja Narvas.  Üles astuvad innovaatilised ja isikupärased muusikud Eestist,  Soomest,  Rootsist ja mujalt.

Festivali põhieesmärgiks on luua esinemisvõimalusi jazzmuusikat õppivatele tudengitele Eestist ja välismaalt ning tuua nad suurema publiku huviorbiiti. Oma publikule pakub Tudengijazz kindlasti värskeid elamusi ja uudset heliloomingut noortelt muusikatalentide sulest.

Tudengijazz 2012 projektijuht Rein Kutsar ütleb, et sellel aastal muudab festivali atmosfääri eriliseks koostöö Eesti Kunstiakadeemiaga. Sealsete tudengite kaasabil antakse sündmusele nii traditsioonilisi kui ka modernseid digitaalvahendeid kasutades juurde omanäolist kunstihõngu.

Festivali kunstilise juhi Kristjan Mazurtchaki sõnul on oluline jätkata traditsioone. Eriti meeldivaks peab ta järjepidevat koostööd Soomes asuva Sibeliuse Akadeemia ning Rootsis asuva Stockholmi Kuningliku Muusikaakadeemiaga. Ta lisab, et festival annab aimu välismaiste tudengite interpretatsiooni tasemest ning annab muusikutele võimaluse omavahel kontakte vahetada.

Tudengijazz 2012 festivalil astuvad muuhulgas üles: THE 251s Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiast, NR1 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, VEIKKI TRIO Sibeliuse Akadeemiast ning juba eelmisest aastast tuttav MAI GROUP Stockholmi Kuninglikust Muusikaakadeemiast. Lisaks sellele teeb ühe põnevaima etteaste LAURA PÕLDVERE ja 3/4 ning kindlasti on oodata on ka palju muusikalisi üllatusi.

Kontserte saab külastada 14. märtsil Viljandi Pärimusmuusika Keskuses, 15. märtsil Tartus Genialistide Klubis, 16. märtsil Tallinnas F-hoones ning 17. märtsil Narva Muusikakoolis.

Kogu info festivali kohta aadressil www.tudengijazz.ee.

Lisainformatsioon:

Kristjan Mazurtchak / kunstiline juht
mazurtchak@gmail.com
Tel: +372 50 113 43

Rein Kutsar / projektijuht
rein.kutsar@gmail.com
Tel: +372 59 048 666