fbpx

UMA „Peidus poole“ esitluskontserdid

18. veebruar 2013

20.02 Viljandi Pärimusmuusika Aidas

22.02 Tartu Ajaloomuuseumis

23.02 Tallinnas Kumu auditooriumis

 

UMA ehk duo Robert Jürjendal ja Aleksei Saks saab peagi viie aastaseks. Nende nimi UMA tähendab murdes „oma“ ja seda oma asja ajavad nad südamega ja ikka värske loomingulise palanguga. Muusikas ühendavad nad erinevaid stille nagu post-rock, ambient, elektroonika, põhjamaine jazz jne.

UMA erilisust on märgatud nii lähedal kui kaugel ning kutsutud neid esinema mitmetele Euroopa festivalidelele London Jazz Festivali ja Pariisi Jazzycolorsiga eesotsas. Ka Jazzkaarel on alati rõõm esitleda UMA uusi projekte, sest igaüks neist on omamoodi eriline. Tähelepanuväärsed on olnud kontserdid inglise muusikute Peter Chilversi ja Tim Bownessiga, šveitsi trummari Andy Pupato, rootsi lauljatari Lisa Nordströmiga, aga ka meie klavesiinimängijate Imbi Tarumi ja Ene Naelaga. Talvejazzil on duo esinemas koos lauljatar Iris Ojaga, kellega koostöö algas kaks aastat tagasi. Lauljatari laia ulatusega hääl, selle kõnekad nüansid ja sügav emotsionaalsus on mõjusad nii ooperilaval kui kammermuusikat esitades. Aleksei Saksa trompet ja Robert Jürjendali elektroonikaga kitarr ei ole kunagi külalisesinejate saatja rollis, vaid on võrdväärne partner, ka Iris Ojale.

 

Kontserdil ja heliplaadil on veel neljaski osapool: poeet-laulusõnade kirjutaja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rektor Anzori Barkalaja, kelle huvidering on erakordselt lai. Osa sellest peegeldab luulekogumik „Lohelausuja“. Laulusõnu on ta kirjutanud ka Liisi Koiksonile, Marko Matverele, VLÜ-le ja paljudele teistele. Nüüd ka UMA-le ja Iris Ojale. Looduslähedus on üks Anzori Barkalaja luule läbiv joon ja see haakub imehästi UMA põhjamaise ECM-liku käekirjaga. Siin ei ole tõtlemist ja ärevust, muusika on nagu üks kõrv ja silm või teleskoop, mis vaatleb õrnalt detaile, mida me igapäevases tõtlemises ei märka. Luule ja muusika kutsuvad meid argisusest kõrgemale lendama ja inimsuhetes sügavamale püüdlema ning meid ümbritseva looduse ilust vaimustuma.

 

Kaunis kontsert on just sobiv, et seda Vabariigi aastapäeva eel ka sõpradega jagada. Plaat „Peidus pool“ ilmus eelmisel nädalal ja on kontserdil saadaval soodushinnaga.

 

Talvejazzi kontserdipiletid on müügil Piletilevi müügikohtades, Statoili jaamades, aadressil www.piletilevi.ee ning tund enne algust kohapeal. Danske Banki klientidele piletid eelmüügist 20% soodsamad. Erihinnaga piiratud koguses piletite info www.danskebank.ee/ jazzkaar.

 

Kohtumiseni Talvejazzil!