fbpx

Uuel aastal uued hinnad!

30. detsember 2010

Bobby McFerrin (29. aprillil Nokia Kontserdimajas), Punkt Tallinn festival (20.-21. aprillil Mustpeade majas), European Jazz Orchestra (27. aprillil Vene Kultuurikeskuses) ja David Liebman (26. aprillil Vene Kultuurikeskuses).

Bobby McFerrini kontsert Jazzkaarel 29. aprillil 19.00 Nokia Kontserdimajas!

Vokalistide vokalist, avara mõttemaailmaga muusik, kultuuride ühendaja ja piiride ületaja.

Punkt Tallinn festival Jazzkaar 2011 avalöögina 20.-21. aprillil Mustpeade majas (koostöös Eesti Jazzliiduga ja Norra saatkonnaga).

Norra Punkt festival on üle maailma tuntust kogunud tänu oma erilisele kontseptsioonile, kus kontsertidele järgneb mängitu vahetu tõlgendus ehk live-remix, millest saab osa nii publik kui ka äsja kontserdi andnud muusikud . Mustpeade maja kahes saalis astuvad üles Punkti loojad Jan Bang ja Erik Honoré, norra muusikud Sidsel Endresen ja Eivind Aarset ning Segakoor Noorus Tormise kavaga, Weekend Guitar Trio, Ensemble U jt. eesti esinejad. Eesti kuulajad saavad võimaluse nautida oma źanri parimaid esinejaid ja uudset kontserdivormi. Mõlema õhtu jooksul toimub kaks live kontserti ja kaks remix kontserti.

European Jazz Orchestra kontsert Jazzkaarel 27. aprillil 19.00 Vene Kultuurikeskuses (koostöös Klassikaraadioga).

EJO-s osalevad Euroopa maade noored professionaalid. Parimatest parimate valiku on teinud eri riikide raadiote jazzitoimetajad. Eestit esindab orkestris sel aastal bassist Peedu Kass, muusika kirjutavad heliloojad Raul Sööt Eestist ja Jere Laukkanen Soomest, viimane on ka orkestri dirigent. EBU orkestri Euroopa-turnee kestab 14. -28. aprillini, kaks viimast kontserti antakse Euroopa kultuuripealinnades Tallinnas ja Turus.

David Liebmani kvinteti kontsert Jazzkaarel 26. aprillil 19.00 Vene Kultuurikeskuses (koostöös Eesti Jazzliiduga).

Ehkki muusika ei ole sport, võib legendaarset ameerika saksofonisti David Liebmani nimetada maailma parimaks saksofonistiks, kinnitab Jaak Sooäär. Juba 1970ndate alguses Miles Davise ansamblis tuntuks saanud muusik on aastakümnete jooksul võitnud nii publiku, muusikute kui kriitikute poolehoiu. Liebman on mitmekülgne virtuoos, kes saksofoniga suudab täiuslikult väljendada nii tundelist lüürikat kui ka vabanemist otsivat energiat. Kontserdil annab Dave Liebman üle ka tänavused Eesti jazziauhinnad. Maestroga koos mängivad parimat jazzi Kristjan Randalu, Jaak Sooäär, Mihkel Mälgand ja Tanel Ruben.

Edukat jazziaastat 2011!
Jazzkaar