fbpx

Uus esineja festivali kavas – Poogie Bell Band (USA)

10. märts 2011

Poogie Bell Band mängib 28. aprillil Vene Kultuurikeskuses ja varem samasse planeeritud laulja- trompetisti Neilsen Goughi kontsert jääb ära.

Kogukas mustanahaline trummar Poogie Bell kuulub USA löökpillimängijate eliiti, ta tunneb erinevaid stiile nagu oma viit sõrme. Lisaks löökpillimängule on ta edu nautinud ka produtsendi, helilooja ja arranźeerijana. Teda ja tema töid võib kuulda Chaka Khan’i, Marcus Milleri, John Scofieldi, Joe Sample’i, Roberta Flacki, Erykah Badu’, David Bowie’, David Sanborn’i, Al Jarreau’, Vanessa Williams’i ja Randy Crawford’i kontsertidel ja heliplaatidel. 2008.aastal pälvis ta Grammy nominatsiooni Angélique Kidjo albumiga „Djin Djin“.

Oma suure lava debüüdi tegi trummar kahe ja poole aasta vanuselt koos oma isaga Pittsburgh’i Carnegie Hall’is. Nende elutoas jammisid isaga USA jazzitipud Max Roach, Ornette Coleman, Marylou Williams, Paul Chambers, Ron Carter jt. Teismelisena hakkas Poogie musitseerima oma generatsiooni muusikutega nagu Omar Hakim, Marcus Miller, Lenny White ja Bernard Wright, Weldon Irvine, kes kõik toetasid ja mõjustasid teda omal moel.

Jätkuvalt seob teda koostöö mainekate artistidega nagu Marcus Miller, Alex Bugnon, Victor Bailey, Erykah Badu jt. Trummari ja helilooja Poogie Belli oma ansambel kannab nimetust Poogie Bell Band, sinna kuuluvad tippmuusikud, kes on nagu Poogie Bellgi osalenud paljude kuulsuste ansamblites. Poogie Bell Band mängib muusikat bluusist soulisti funky ja jazz-rokini ning teeb seda suurima innuga. Ansambli viimane heliplaat „My America“ moodustab nende kava tuumiku.

PBB mängib 28. Aprillil Vene Kultuurikeskuses ja varem samasse planeeritud laulja- trompetisti Neilsen Goughi kontsert jääb ära , sest Austraalia looduskatastroofi – ränkade üleujutuste tõttu vähendati kultuurieelarvet ja ansambel ei saanud lennupiletiteks toetust.

Kvarteti muusikud on koos musitseerinud mitmete tippmuusikute ansamblites. Trompetist Michael“Patches“ Stewart on pärit legendaarsest jazzilinnast New Orleansist ning õppinud Berkelee kolledźis.Kui Quincey Jones pani kokku oma „The Dude“ tuuri kava, kutsus ta bändi ka Michaeli. Noore andeka trompetistina tuuritas ta muusikutega nagu David Sanborn, George Duke, Rickie Lee Jones, Al Jarreau jpt. Seejärel oli ta Marcus Milleri parimatest parima- “best of bests“ bändi liige. 1997. Aastal salvestas ta oma sooloalbumi „Blue Patches“, millele järgnes aasta hiljem „Penetrations“. Mõlemad CD-d pälvisid kriitikutelt kiitva hinnangu, samuti kui 2005.aastal Marcus Milleri poolt produtseeritud „Blow“.Trompetisti 21.sajandi partnerite seas on peale Marcus Milleri veel Earth Wind & Fire, Take 6, Kenny Garret, Lionel Richie jpt.

Texasest pärit saksofonist Keith Anderson (1970) on mänginud artistidega nagu Nora Jones, Roy Hargrove , Erykah Badu. Esimeste kohalike kuulsute bändides mängimise järel sai ta kutse Les McCannni ansamblisse solisti kohale, edasi tuli koostöö artistidega nagu Cab Calloway, Al Jarreu, Kanye West jt.-ga. Ta jätkab koostööd Marcus Milleri, Roy Hargrove’i ja Les McCanniga. Saksofonisti uusim allbum CD “Let’s Roll”ilmus mullu.

Klahvpillimängija Bobby Sparks on samuti pärit Texasest. Orelit mängis ta juba kolme aastaselt. 2 Grammyt võitnud produtsent-klahvpillivirtuoos on esinenud ja salvestanud meistritega nagu Roy Hargrove, Marcus Miller, George Benson, Lalah Hathaway, Wayman Tisdale, Nancy Wilson jpt.

Koosseis
Poogie Bell – Drums
http://www.poogiebell.net
facebook.com/poogie.cb

Michael “Patches” Stewart – Trumpet
http://www.patchesstewart.com

Keith Anderson – Saxophones
http://www.fullofsoul.com/
facebook.com/saxoligist

Bobby Sparks – Keyboards
http://bobbysparks.us/
http://www.facebook.com/profile.php?id=100000686817298