fbpx

Vaata, kes Tudengijazz 2015 programmis esinevad!

20. veebruar 2015

Tudengijazz 2015 toimub 4.-7. märtsil Viljandis, Pärnus, Tartus ja Tallinnas tuues kokku noored jazzmuusikud erinevatest Eesti linnadest ja ka välismaalt. Sel aastal on programmis ka Noortebändi võitnud Innersound.

 

Tudengijazz on alati toonud lavale koosseise ja esinejaid, kes on vähem või rohkem tuntud, aga kellel on suur võimalus suurtel lavalaudadel läbi lüüa. Innersound on värske koosseis Eesti muusika skeenes. Muusikaline segu dream-popist, soulist ja psühhedeelsete mõjutustega jazzist, tekitavad kuulajate ümber eraldi maailma mis nõretab energiast ja lummab koheselt. Bänd alustas vokalisti, Elina Hokkaneni, sahtli põhja kogunenud ideedest ja muusikast mis tiksus enda sees ja ootas ellu äratamist. Jõuline lüürika koos maitseka harmooniaga sai endale nimeks Innersound. 2014. aastal võitsid nad Noortebändi. 

Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia esindaja festivalil on Harri Heinsoo Trio, mis on jazz traditsioonist inspireeritud muusikaline koosseis. Ansambli kõla saab eeskuju möödunud sajandi jazzkitarristide triodest (The Poll Winners, Kenny Burrell Trio jt). Georg Otsa nimelise muusikakooli esindusansambel kannab nime Groove Clinic A01 ja mängib enda kirjutatud, gruuvihõngulist džässi. Mõjutusi on ammutatud nii parimatelt muusikutelt kui ka muudest kultuurivaldkondadest. Quintet collective on viiest Pärnu Muusikakooli noorest koosnev ansambel, mille juhendajaks on kitarrist Erko Niit (Laura Junson & The Jeths, Kali Briis, Paabel jt). Repertuaar on mitmekülgne, ulatudes jazzist popini ja tagasi, põimudes Fusion’i ja Funk’i mõnusa gruuviga.

Kolmandat korda astub Tudengijazzil üles Mental Floss, mis  on Saue Muusikakooli rütmimuusika osakonna vanemaastme jazz-bänd. Koosseis on aja jooksul veidi muutunud, kuid bändi hing on olemas ja arenev. Repertuaar on mitmekülgne, standarditest jazzrocki klassikani, ballaad ja Sternilik blues, bepop ja Metheny meloodika.

Tartu Heino Elleri nimelise muusikakoolist esindab festivali on Jana Kütt Group. Bänd esitab samanimelise noore muusiku modern-jazzilist omaloomingut. Jana ideedele aitavad elu ja värve sisse puhuda kolm musketäri, tänu kellele kõlavad noodid just nii nagu peab.Praegune muusikaline kontseptsioon peitub värvide mitmetahulisuses ja mänglevuses. Lugusid luues tekib Jana pähe lõuend, kus samaaegselt keerlevad nii toonid kui ka noodid.

Otsakooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ühine ansambel on Kalle Pilli Quintet. Muusikas on tähtsal kohal groove ja meloodia. Kõik lood on kirjutatud Kalle Pilli poolt, kes õpib tunnustatud kitarristi Mart Soo käe all. 

Rahvusvahelisust toob festivalile Põhjamaade kõrgkoolide ühisprojekt Meeting Point, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Göteborgi ühistöötoad. Kõikide ühisprojektide tulemusi näeb ka lavalaudadel. 

Vaata programmi siit: http://www.tudengijazz.ee/