fbpx

Vabastav reedeöine Kenton Slash Demon

02. mai 2017
Kleer Tali

Reede õhtu. Nädala jagu suurepäraseid kontsertelamusi selja taga ning on aeg ennast täielikult vabaks lasta. Lavale saabuvad kaks Taani noormeest, võtavad kohad sisse laua juures, millel on hoomamatu kogus juhtmeid ja vilkuvaid nuppe. Üksteisega vastamisi seistes  loovad nad järgmiseks pooleteiseks tunniks saalis ennast unustamapaneva meetrumi, mis annab vabaduse nii liikumiseks kui ka rahulikuks kaasatiksumiseks.

 

Publikuga muljetas Jazzkaare reporter Kleer Tali.

 

Mirjam (27) ja Kristo (24), IT-valdkond: „Kuna me oleme varasemalt Taaniga seotud olnud, siis me teadsime, et tuleme Taani poisse kuulama. Juhuslikult teadsin ühte teist bändi, kus koosseisus nad varasemalt olid. Kuna seal oli ka vokaali, siis eeldasin, et äkki nad siin ka laulavad, aga ei laulnudki. Tegelikult olid ainult efektid. Oli tantsitav bänd. “

 

Liina (31), kodune ema ja Kristo (35), töötav isa: „Täna saime kõik kontserdid läbi käidud ning see oli lõpetuseks väga ideaalne. Lisalugu jäi ainult puudu. Viimast lugu olime varem kodus kuulanud, aga eeltöö kõige suurem ei olnud. Tulime üllatuma.”

 

Linda-Marii (12), õpilane: „Mulle meeldis väga! Nägin laval DJ-sid, kes erinevaid lugusid ja muusikastiile kokku miksisid. Kuulasin paar lugu lava ees ning kõndisin ka ringi ja kuulasin tagapool seistes. Valgus oli äge, mis oli punane ja sinine ja siis jälle muutus – see jäi hästi meelde. Varem polnud sattunud sellistele suurematele pidudele, aga esimene kogemus oli väga lahe!”

 

Mikk (23), IT-valdkond: „Kuna ma ei teadnud nendest varem mitte midagi ja ma ei osanud midagi oodata, siis sain suure üllatuse osaliseks ning mis kõige tähtsam – mul oli huvitav kuulata!”

 

Vahur (23), IT-valdkond: „Muusika oli megahea, seltskond polnud just päris see, kellega sellist kontserti nautida. Sa ei saa eestis kvaliteetset house-muusikat, mis sul kohapeal kokku “ehitatakse”. Naeruväärne, et selline kontsert maksab 20 eurot. Nad tegid selle siin kohapeal ja nad võiksid samamoodi suurel laval sadadele noortele esineda.”

 

Kristjan (22), tudeng ja ehitaja:  „Kenton Slash Demonit olin varem ka kuulanud ja mitmed lood olid tuttavad. Huvitav, et see kontsert üldse Jazzkaare raames korraldati, mõtlesin, et kas selline muusika läheb siis ka jazziinimestele peale? Kui ma kuskil väljas käin, siis käin tavaliselt technot kuulamas. Mulle meeldivad sellised üritused, kus inimesed on nad ise – pigem kuulavad muusikat ja ei lälla. Sellised möllupeod ei ole minu teema. Täna oli hea sellesmõttes hea publik.

 

Kenton Slash Demon (Taani)
28. aprillil Punases Majas

 

Koosseis:

Silas Moldenhawer – elektroonika

Jonas Kenton – elektroonika

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit!