fbpx

Väljapeetud Peedu Kass Momentum

29. aprill 2016
Kaisa Keizars

Trio Peedu Kass Momentum on andnud rohkem kontserte välismaal kui Eestis – nii Euroopas, Venemaal kui ka hiljuti Kanadas. Koos on trio musitseerinud peaagu kolm aastat, kuid nende esimene album ilmus alles käesoleva aasta kevadel. Ansambli asutaja, kontrabassist Peedu Kass ei jäänud ootama, kuni talle ansamblipakkumine tehakse, vaid reformuleeris traditsioonilise džässitrio (mille juhiks on tavapäraselt pianist) ning trio loomingus kõlavadki eelkõige just tema sulest pärit lood, mida rikastavad Kristjan Randalu ja Toomas Rulli palad.

 

Trio mängis kaasaegset jazzi, mille kõla iseloomustas selgus, põhjamaine kargus ja tempokas intensiivsus. Peedu tutvustas lugude vahel mitmeid seikasid ja mainis ära, kui keeruline on tegelikult publikule set-list‘i kokku panna, et kuulaja kord kaasa haarata ja õhku tõsta ning järgmisel hetkel jälle puult langeva lehena tasa maapinna poole kanda. Ent kuna muusika oli pärit trio esimeselt plaadilt, olid mängitavad lood tuttavad ja leidnud oma koha ka eelnevatel kontsertidel; seekordne set oli tugev ja vaheldusrikas ega viinud kuulaja mõtteid hajali.

 

Kui jazzisõber tahab kindla peale välja minna ja kuulata muusikat, millega eksida ei saa, siis tasub valida Peedu Kass Momentum. Triole annab kirka kõla Eesti üks virtuoosseim ja rahvusvaheliselt hinnatuim pianist Kristjan Randalu, kelle intensiivsus ja pühendumine muusikale on piiritlematud, mõistatuslikud. Kohati unistan, mis saaks siis, kui Randaluga koos improviseeriks klaveril Mike Garson. Igatahes… Mängleva nobedusega pakub trummar Toomas Rull omalt poolt õhulisi ja hõrke rütmikäike nii täpselt kui kellavärk.

 

Ehk ongi see põhjuseks, miks trio muusika nii väljapeetuna kõlab – igaüks neist kolmest on keskendunud oma instrumendi täiuslikkusele ja omab täielikku kontrolli pilli üle. Nad ei paku mitte ainult maitsekat helimaastikku ja demonstratiivset tehnikat, vaid tihedat üksteisetundmist ja selle tulemusena viljakat koostööd.

 

Peedu Kass Momentum

28. aprillil kell 18 Telliskivi Loomelinnaku Vaba Laval

 

Koosseis:
Peedu Kass – kontrabass

Kristjan Randalu – klaver

Toomas Rull – trummid

 

Vaata pilte kontserdist siit.