fbpx

Värske ja südamlik Kristjan Randalu Limes Occidentalis

27. aprill 2017
Kleer Tali

Jazzkaare kolmapäeva avas Vaba Lava täissaalile Kristjan Randalu oma värske koosseisuga Limes Occidentalis. Kuigi kava oli uus ja veidi eksootiline, sulasid muusikud üksteise kõige loomulikumal viisil. Ka Randalu tunnistas laval südamlikul moel, et isegi kui Nguyên Lê on Prantsusmaalt, Kinan Azmeh Süüriast, Petros Klampanis Kreekast, Bodek Janke Saksamaalt ja tema Eestist, pakub koos musitseerimine ühtehoidvat rõõmutunnet, mis kaotab riikidevahelised piirid.

 

Lugudes oli kergeid vihjeid erinevale rahvusmuusikale – ühes loos oli tunda aasia tuuli, teises kõnetas Kinan Azmeh oma klarnetikäikudes süüria pärimusmuusikat. Omanäoliseks tegi kontserdi ka Nguyên Lê poolt lugudesse põimitud elektrooniline ambientsus, mis justkui raamistas lood tervikuteks.

 

Publiku seas oli palju Kristjan Randalu pikaajalisi austajaid:

 

Kaja (47), jazzihuviline:
Oli hea näha, kuidas nii erinevatest paikadest pärit inimesed leiavad laval ühise keele ning koduse tunde. Olles ise välismaal elanud, tean, et võõras kultuuriruumis on raske oma kohta leida. Kuid läbi muusika on see kindlasti võimalik! Südame tegi soojaks näha laval õnnelikke muusikuid!

 

Tiit (64), pensionär:
Olen tänasest kollektiivist lausa kolme muusikut varem kuulamas käinud ning Kristjan Randalut muidugi korduvalt. Väga tore oli jälle nii head kontserti näha. Eriti meeldis mulle kuulata erinevaid arenguid lugudes, kus teema liikus aina edasi, muutudes ärevamaks!

 

Mihhail (36), minister:
Olen varemgi Kristjan Randalu kontserte nautinud. Tänasel kontserdil oli põnevaid nüansse mitmeid – näiteks oriendi mõjutused. Rõõm on külastada nii hästi organiseeritud üritust, nagu selleks on Jazzkaar!

 

Sander (35), IT-spetsialist:
Ma ei olnud varem Kristjan Randalut üheski koosseisus mängimas näinud. Kuna ootasin midagi natuke teistsugust, üllatasid mind positiivselt näiteks kitarristi poolt sisse toodud elektroonilised efektid. Neid oli täpselt parajalt ning mitte ülemäära, et lugusid põnevamaks muuta ja instrumentaaljazziga sobituda. Mulle Randalu muusika muidu väga meeldib.

 

Kristjan Randalu Limes Occidentalis (Eesti-Saksamaa-Prantsusmaa-Kreeka-Süüria)

26. aprillil 2017 Vabal Laval

 

Koosseis:

Kristjan Randalu – klaver

Nguyên Lê – kitarr

Kinan Azmeh – klarnet

Petros Klampanis – kontrabass

Bodek Janke – trummid ja löökpillid

 

Vaata kontserdi pildigaleriid siit.