fbpx

Võimsate naiste showcase: Avarus Trio, Maarja Aarma MA ja Kirke Karja Quartet

25. aprill 2018
Kleer Tali

Esmaspäevaõhtune showcase-kontsert asetas fookusesse kolm geniaalset eesti naismuusikut: Mingo Rajandi koosseisuga Avarus Trio, Maarja Aarma MA ning Kirke Karja Quartet. Punase Maja saali oli kogunenud täpselt parajalt kuulajaid, et ennast mugavalt tunda ning ennast muusikasse unustada.

 

Esimesena astus lavale Avarus Trio, koosseisus Mingo Rajandi kontrabassil, Mari-Liis Vihermäe flöödil ning Heigo Rosin löökpillidel, täpsemalt vibrafonil. Avarus Trio võlus kindlasti suurepärase instrumendikooslusega, mida väga tihti kuulama ei pruugi sattuda. Flööt, kontrabass ja vibrafon toimisid sellegipoolest koos väga tuttavlikult, kuid samas oli seal midagi filmilikku, võibolla isegi müstilist. Avarus Trio kontsert oli rännak, millele järgnedes sai korraks isegi jalad maast lahti…

 

Maarja Aarma MA kostitas värske soulimuusikaga. Kirglik ja professionaalne vokaal, Madis Muuli läbitunnetatud soolod, progressiivsemad hetked bändipoolelt — see kõik kokku hellitas kindlasti soulisõbra meeli.

 

Publikult kõige rohkem tagasisidet saanud Kirke Karja Quartet esitas kõigest kolm lugu, kuid ei teinud hinnaalandust millegi muu arvelt. Karja piire kompivas esitluses oli tunda ülimat läbimõeldust. Iga järgnev lugu oli justkui täringu uus külg. Koos ideaalse valguskunstnikutööga ei saanud viimane etteaste küll kedagi külmaks jätta ning vajutas õhtule tugeva ja meeldejääva punkti.

 

Rahvaga muljetas Kleer Tali.

 

Taavi (24) ja Anna-Maria (29), muusikasõbrad: Viimane bänd, Kirke Karja Quartet, oli väga võimas, väga sürreaalne. Oli tunda progeroki ja progemetali elemente, mille fännid me juhtumisi ka oleme. Väga hästi toimis ka valgus koos muusikaga! MA bändi ajal tekkis täiesti transiseisundi laadne kogemus. Maarja vokaal oli väga hea ja trummar oli ka väga tasemel. Avarus Ensemble oli omanäoline kooseis, polnud varem sellist instrumentide kooslust sattunud kuulama. Eelnevalt oleme eelistanud traditsioonilisemaid jazzbände (trummid, kitarr, klaver).Laivis ei olnud ühtegi neist bändidest varem kuulnud.

 

Kindlasti sooviks mainida, et heli oli väga hea, ei tapnud kõrvu, midagi ei olnud ülekompenseeritud. Istusime üsnagi keskel ning saime siit täisväärtusliku elamuse. Kokkuvõttes kõik bändid meeldisid omamoodi ning tundub, et eriti viimane.

 

Aleksander (28), disainer: Mulle meeldis kõige rohkem esimene bänd, Avarus Trio. Oli põnev kuulata, kuidas iga lugu justkui lahti rullis ennast meie ees. Viimase bändi kõige viimane lugu toimis hästi koos valgus-show’ga. Meeldis, et visuaalid jäid minimalistlikuks: jooned, ringid, geomeetrilised kujundid. Seega, hea töö visuaalidega andis väga palju elamusele juurde.

 

Katrin (30), meditsiin: Kirke Karjast olin ma kuulnud, aga polnud kontserdile sattunud. Iseloomustaksin seda bändi nii: hästi värske, hästi elav, kirglik. Ma polnud ammu näinud laval inimest, kes nii kirglikult suhtub sellesse, mida ta laval teeb. Ma isegi veidi võrdleks teda Kadri Voorandiga: tema lauljana ja Kirke klaveri taga, nad mõlemad suudavad luua oma olekuga laval nn „sümfooniat“.
 
Esimene trio oli hoopis teisest ooperist. Jällegi saan öelda, et polnud ammu sattunud kontserdile, kus nii vaikselt mängiv koosseis ennast nii hästi kuulama oleks pannud. Väga õrn…
 
Polnud juba ammu Maarjat kuulama juhtunud, kuid olen tema tegemistega kursis. On kuulda, et ta on muusikuna väga küpseks saanud, teab, mida ta teeb ja mille poole püüdleb. Mida välja tuua, oleks veel see, et ta on väga mitmekülgne muusik: pidevalt õpib ja kasutab erinevaid stiile, miksib. Vokaali osas oli kuulda palju erinevaid tämbreid. Et kui oleks silmad kinni pannud, siis võibolla oleks isegi arvanud, et laulavad erinevad inimesed. Iga kord, kui ma teda kuulamas olen käinud, kuulen alati uusi nüansse.
 
Kolm nii eriilmelist bändi, aga kõik pakkusid midagi omanäolist. Vinged naised!

 

Showcase-kontsert: Avarus Trio, Maarja Aarma MA, Kirke Karja Quartet
23. aprillil Punases Majas

 

Avarus Trio koosseis:
Mingo Rajandi – kontrabass
Mari-Liis Vihermäe – flööt
Heigo Rosin – löökpillid

 

Vaata kontserdi fotogaleriid siit.

 

Maarja Aarma MA koosseis:
Maarja Aarma – vokaal
Madis Muul – klahvpillid
Janno Trump – basskitarr
Boris „Borka” Hrebtukov – trummid

 

Vaata kontserdi fotogaleriid siit.

 

Kirke Karja Quartet koosseis:
Kirke Karja – klaver
Kalle Pilli – kitarr
Raimond Mägi – kontrabass
Karl-Juhan Laanesaar – trummid

 

Vaata kontserdi fotogaleriid siit.