fbpx

Vokaalansambel Estonian Voices esitleb plaati!

28. november 2014

Eesti viimase aastakümne säravaim vokaalansambel Estonian Voices esitleb debüütplaati “Ole hea”. Jõulujazzi raames toimuv plaadiesitluskontsert Tallinnas on juba välja müüdud, kuid 28. novembrist 10. detsembrini toimuvad kontserdid lisaks veel seitsmes paigas üle Eesti. Plaat valmis koostöös Euroopa vokaalansamblite tippu kuuluva The Real Groupi helitiimiga.

“Estonian Voices’i sünd ja nende plaadi väljatulek on Eesti vokaalmuusika ajaloos tähtsündmused, sest sellise omanäolise helikeele ja vaimustava professionaalsusega á cappella kollektiivi koht oli täitmata,” märkis armastatud muusikapedagoog Mare Väljataga.

Estonian Voices’i debüütalbumi ettevalmistusse kaasati Euroopa vokaalansamblite tipptegija The Real Group helitiim Rootsist. “See oli meile suur au, et The Real Group oli nõus Estonian Voices’i plaadi produktsioonis kaasa lööma. See on erakordne, kuna The Real Group sellist teenust tegelikult ei paku, aga Estonian Voicese muusika oli neid sedavõrd lummanud ja suurt huvi pakkunud” ütles bändi liider Kadri Voorand. Valdkonna nimekaimad tegijad maailmas nagu Peder Karlsson Real Group’ist ja Britt Quentin M-Pact’ist on ansamblit hinnanud üheks omanäolisemaks á cappella kollektiiviks nii Eestis kui ka maailmas. Kuuik viljeleb jazzi, popi ja folkloori sugemetega á cappella muusikat.

Ansambli liikmete põneva originaalmuusika kõrval saab kuulda ka rahvamuusika seadeid ning lõbusaid arranžeeringuid tuntud hittidest. Efektselt läbikomponeeritud muusikat jääb kontsertidel avatuks ka improvisatsioonidele.

Kuuikus laulavad Mikk Dede, Arno Tamm, Maria Väli, Mirjam Dede, Aare Külama ja Kadri Voorand, kes on grupi loominguline liider ja enamasti ka vokaalseadete autor.

Estonian Voices sündis Jazzkaare ning Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 algatusel. Kultuuripealinn andis võimaluse kutsuda legendaarse vokaalansambli M-Pact’i solist ja arranžeerija Britt Quentin appi produtseerima Estonian Voices’i esimest kava. 2011. aasta lõpul anti Jõulujazzi raames ka koos kontserte. Tänaseks on grupp esinenud hulgaliselt nii siin kui teiselpool piiri. Eelmise hooaja tippsündmusteks kujunesid turnee Eesti suuremates kontserdimajades koos Estonian Dream Big Bandi ja Datevik Hovanesjaniga ning esinemine ansambliga New York Voices Jõulujazzi raames.

Estonian Voicese plaadi “Ole hea” esitluskontserdid Jõulujazzil:

R 28. november kell 19.00 Kuusalu Rahvamaja

P 30. november kell 16.00 Kumu auditoorium

T 2. detsember kell 19.00 Rakvere Kultuurikeskus

K 3. detsember kell 19.00 Viljandi Pärimusmuusika Ait

N 4. detsember kell 19.00 Rapla Kultuurikeskus

R 5. detsember kell 20.00 Pärnu Fookus Cafe

P 7. detsember kell 17.00 Tartu Ülikooli aula

K 10. detsember kell 19.00 Narva Jazziklubi

Plaadid “Ole hea” müügil 28. novembrist kontsertkohtades, Rahva Raamatu ja Apollo raamatukauplustes ning Laseringi plaadipoodides.

Koduleht: http://www.estonianvoices.com

Video: https://www.youtube.com/watch?v=mA391klUBY0

https://www.youtube.com/watch?v=NZX7wBtfC5k

Lisainfo:

Kadri Voorand

kadri.voorand@gmail.com

5665 3977