fbpx

XIII Jõulujazz tõi rõõmu 6000 muusikasõbrale

19. detsember 2008

Kolmeteistkümnes rahvusvaheline festival Jõulujazz, mille kontserdid toimusid 28. novembrist 17. detsembrini Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Valgas ja Elvas, tõi kirikutesse ja kontserdisaalidesse üle 6500 muusikasõbra.

Kolmeteistkümnes rahvusvaheline festival Jõulujazz, mille kontserdid toimusid 28. novembrist 17. detsembrini Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Valgas ja Elvas, tõi kirikutesse ja kontserdisaalidesse üle 6500 muusikasõbra.

Seekordne Jõulujazz oli festivali ajaloos suurim oma kontsertide arvult – 31 kontserdil esinesid eesti, soome, saksa, prantsuse, hispaania, ameerika, norra, vene ja portugali muusikud.

Festivali traditsioonide hulka kuulub vokaalansambli kontsert ning sedapuhku oli neid isegi kaks. Traditsioonilisemas maneeris esines solistideansambel Berlin Voices, värske lähenemisega vokaalansambli žanrile ja laitmatu intoneerimisega üllatas kõiki soome ansambel Rajaton.
Ammune traditsioon on ka koostöös Vikerraadio ja Raadio laululastega toimuv traditsiooniline heategevuskontsert “Aita alustada elu”, millega toetame Pelgulinna sünnitusmaja. Seekordset kontserti tuldi kuulama peredega ja laste kilkeid võis kuulda kogu kontserdi jooksul. Kava tuumiku moodustasid Kadri Hundi ja Mart Siimeri lastelaulud, mis kõlavad ka värskel CD-l “Üksteist peab hoidma”. Solistidena astusid üles Helin-Mari Arder, Kadri Hunt ja Marko Matvere. Saateansamblit juhatas multiinstrumentalist Teet Raik, kes oli ühtlasi ka kontserdi seadete autor.

Festival algas maineka poola klaverivirtuoosi, ECM plaadifirma artisti Marcin Wasilewski trio kontserdiga, ansambel esines ka Pöffi avatseremoonial. Estonia kontserdisaalis laulis värske Grammy-nominent, USA lauljatar Kate McGarry. Hispaania-Andaluusia rütme esitas Antonio Placer Trio. Norra lauljatar Gine Anderssen musitseeris duoga Erdmann/Sooäär Dessert Time esitades oma värske heliplaadi kava. Pianist Kristjan Randalu esines USA ja UK muusikutest koosneva maineka kvarteti The Transatlantic Collective koosseisus, mis oli ühtlasi festivalil kõige jazzilikum kollektiiv. USA bassivirtuoos Michael Manring pakkus oma muusikaga võimalust nii sisekaemusteks kui ka virtuoosse tulevärgi nautimiseks.

Laura Põldvere ja duo Raivo Tafenau – Ain Agan tegid tänuväärset tööd tutvustamaks jazzitraditsioone ka väiksemates linnades nagu Valga ja Rakvere. Anna Põldvee ja Tõnu Naissoo kvarteti kava oli kantud talvemeeleoludest ja kuulda sai ka vähemtuntud jõulumuusikat. Hedvig Hanson esines üle hulga aja veidi suurema koosseisuga ansambliga lauldes põhiliselt jõuludeks ilmunud heliplaadi “Kohtumistund” lugusid.

Festivali kontserte vahendas eetris Klassikaraadio.

Jazzkaar soovib häid pühi kuulajatele, muusikutele ja ajakirjanikele Eestis ja kaugemal ning tänab kõiki Jazzkaare partnereid ja meie häid vabatahtlikke!

Jaanuaris alustab Jazzkaar oma kahekümnendat hooaega.