fbpx

XIII Rahvusvaheline festival Nõmme Jazz

28. juuni 2012

Teist aastat toimub Rahvusvaheline festival Nõmme Jazz väliüritusena. Ürituse toimumise ajaks on augustikuu esimene nädalavahetus, 3. – 4. august 2012.

Festivali esimesel päeval toimuvad tasuta pargikontserdid Glehni pargis, festivali teisel päeval toimuvad kontserdid kahel laval Nõmme Spordikeskuses.

Spordikeskuse pealaval toimub 3 kontserti ning nende vahepeal esinevad väikesel laval noored Eesti muusikud. Spordikeskuse kontsertidele pääs piletiga. Piletid vahetatakse kohapeal käepaela vastu. Pileteid saab osta Piletilevist, eelmüügist hinnaga 10/8 eur ning alates 20. juulist hinnaga 12/10 eur ning kohapeal hinnaga 15/12 eur.

3. august Glehni park

Glehni pargis esinevad miljöösse sobivad Eesti muusikud väikestes koosseisudes. Kontserdid on tasuta. Kava kohta täpsem info alates juulist.

4. august Nõmme Spordikeskus

Pealava: Svjata Vatra (Eesti-Ukraina), Arkady Shilkloper (Saksamaa – Venemaa) ja Dainius Pulauskas (Leedu), Estonian Dream Big Band & solist Pauline Jean (USA)

Noorte lava: Eesti noored muusikud, külalisesinejad

Pauline Jean

Estonian Dream Big Bandi solistina esinev Pauline Jean on Haiiti päritolu New Yorgis elav džäss-lauljatar. Klassikalisele laulmisstiilile uut ja värsket lähenemist pakkuva lauljatari repertuaar hõlmab originaalloomingut, unikaalseid seadeid džässiga põimitud standardsele ja traditsionaalsele afro-haiti muusikale ja bluusile. Pauline muusikaline interpretatsioon kõlab nii inglise, prantsuse, kui ka tema vanemate emakeeles – kreooli keeles. Pauline’i sametine kähisev kontraalt sobib võrdlemiseks selliste legendaarsete lauljataridega nagu Sarah Vaughan, Nina Simone ja Cassandra Wilson.

Lisaks sagedastele esinemistele Ameerika džässi- ja festivalilavadel on ta esinenud ka Haiti Jazz festivalist Kariibidel põhjanaabrite juures toimuva Pori Jazzini, suurtel džässilavadel Šveitsis ja Liibanonis. Viimane suurem kontserttuur viis teda Ühendkuningriikidesse, kus London Evening Standardi džässikriitik Jack Massarik iseloomustas tema esinemist nii: „Pauline on õnnistatud hea välimuse, tugeva hääle ja mõnusa lavaesinemisega, kuid ta on võimeline väljendama ka märkimisväärset dramaatilist joont”.

Pauline debüütalbum „A Musical Offering” tuli välja juunis 2009. Album on sütitav ja seda saab kõige paremini kirjeldada kui svingivat, bluusilikku ja soulilikku albumit.

Rohkem informatsiooni tema kodulehelt: www.paulinejean.com

Arkady Shilkloper

Moskvas sündinud Saksamaal elav Arkady Shilkloper on maailmatasemel sarve-, flüügelhorni ja alpisarve mängija (rivaale talle maailmas on raske leida!). ta pole mitte ainult silmapaistev esineja, vaid ka väga andekas helilooja ja väljendusrikas arranžeerija nii puhkpilli- kui keelpilliansamblitele. Teda nimetatakse tinglikult ’džäss’-muusikuks, kuid see muusika, mida ta loob, on midagi palju enamat ja kaotab piirid žanrite ja rahvuslike stiilide vahel.

Arkady Shilkloperi meisterlikkus ja särav esinemine jääb publikule kauaks meelde. Ta on andnud meistriklasse ja esinenud maailmalavadel (umbes 100 kontserti aastas!) Venemaal, Euroopas, Ameerikas ja Kanadas, Jaapanis, Panamas, Hiinas ja koreas, Austraalias…

www.shilkloper.ru

Dainius Pulauskas

Üks Leedu silmapaistvamaid džässmuusikuid Dainius Pulauskas on meisterlik pianist, klahvpillimängija, silmapaistev ansamblijuht ja helilooja. Tema erinevate koosseisude edu põhineb suuresti tema heliloomingul – väljendusrikkal muusikalisel helikeelel, mida ta esitab elektroonilistel ja akustilistel instrumentidel ning rikastab põhjamaise rahu ja romantiliste meeleoludega.

Rahvusvahelisel džässiareenil ja arvukatel lavadel esinenud Pulauskas kutsuti 2008 esindama Leedut “Baltic Jazz Trios”, kus esinevad kolme Balti riigi mainekaimad džässmuusikud – Maris Briežkalns Lätist ja Toivo Unt Eestist.

Dainius Pulauskas on loonud ligi 1000 seadet erinevatele orkestritele ja ansamblitele: sümfoonia- ja puhkpilliorkestrile, bigbändile, kammeransamblile, keelpillikvartetile, džäss- ja pop-ansamblitele.

Svjata Vatra

Svjata Vatra (ukraina keeles ‘püha tuli’) Eesti publikule lähemat tutvustamist ei vaja.

Eesti-Ukraina folkmuusikat mängiva ansambli unikaalne helikeel tugineb suuresti Ukraina trombooni ja Eesti torupilli koostööl ning ansambli solisti Ruslan Trochynski unikaalsel esinejatemperamendil.