Bluusiparaad: Kaisa Ling Thing feat. Gerli Padar, Mait Malmsten & Kaidor Kahar - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Bluusiparaad: Kaisa Ling Thing feat. Gerli Padar, Mait Malmsten & Kaidor Kahar

Laupäev 27. aprill 21:30

Osta pilet

Koosseis:

Kaisa Ling laul
Rene Paul klaver, laul
Argo Toomel kontrabass, basskitarr
Peep Kallas trummid
Vilho Meier kitarr
Horn Element: Jason Hunter, Siim Aimla, Sten Valdmaa puhkpillid
Gerli Padar, Mait Malmsten, Kaidor Kahar külalised

Laupäev 27. aprill 21:30

Osta pilet

JAIK

20.- / 15.-
Alates 1. aprillist 25.- / 18.-

“Bluusiparaadi külalised on kui säraküünlad tordil, kes lisavad muusikat täis piduõhtusse ootamatuid elevus- ja ülevushetki. Kaidor Kahar on nende seas muidugi tõeline wildcard, hoidke oma piip ja prillid! Hinnatud näitleja Mait Malmsteni bluusiarmastus on avalik saladus juba ammu ning peagi 30 lava-aastat tähistava laulja, näitleja ja tulesädeme Gerli Padari panuseks saab olema kulminatsioon, mis ka kulminatsioon on.

Meie ansamblis ootame mõnuga, mida nendega koos laval luua suudame, sest lisaks kõigele muule on tegu ka väga toredate ja heade inimestega. Rõõm!” (Kaisa Ling)

Pidudest, kus esinesid Victoria Spivey, Willie Dixon, Ma Rainey, Louis Jordan, B. B. King ja paljud teised bluusmuusika suurkujud, ei ole liialt palju salvestusi: pikka aega ei peetud sellist muusikat lihtsalt salvestamise vääriliseks. Bluusiõhtute elektriline energia ja rahva osadus muusikute ning muusikaga on meieni jõudnud vaid kirjelduste ning harvade laivsalvestuste kaudu.

Laupäevaöine bluusiparaad on inspireeritud 1965. aastal toimunud B.B. Kingi kontsertõhtust “Live at the Regal” ja 1970. aastal peetud Victoria Spivey bluusiparaadist “Blues Parade”.  Ühe tõelise bluusiparaadi eesmärk on töönädalast väsinuid rõõmustada ja kehi liikuma panna, pakkuda tugevaid tundeid, nalja ja naeru, südamevalu, paatost, nostalgiat ja palagani. Kaisa Ling Thing koos külalistega võtavad inimeste liigutamist tõsiselt ning teevad seda bluusi arengu pooleteisest sajandist inspireeritud dünaamilise kavaga: kõlavad klassikud mitmelt poolt USAst, Lõunast ja Põhjast, eelmise sajandi alguse New Orleansist ja keskpaiga Chicagost, aga ka Tartust ja Tallinnast, kus fanaatikud ja jüngrid on bluusi liigutava impulsi 21. sajandi Eestisse toonud. Laval on kogenud ja kindlad tegevmuusikud, kes mängivad rahva emotsioonidel nii tuttavate kui ka salajaste vahendite abil, tulemuseks kordumatu ühisolemine, peaaegu nagu 35 aastat tagasi…