Dock In Absolute „Heartbeats for Jazzkaar“ - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Dock In Absolute „Heartbeats for Jazzkaar“ Luksemburg

Teisipäev 23. aprill 18:00

Osta pilet

Koosseis:

Jean-Philippe Koch klaver
David Kintziger kontrabass
Victor Kraus trummid
Giovanni Zazzera tants
Tyana Schartz tants
Šejla Softić koreograaf

Teisipäev 23. aprill 18:00

Osta pilet

JAIK

25.- / 18.-
Alates 1. aprillist 30.- / 23.-

Aktiivselt tuuritava ja Luksemburgi aasta ekspordiartisti tiitlit kandva klaveritrio Dock In Absolute muusikas kohtuvad nüüdisjazz, rokk ja klassikaline muusika. Trio isikupärane looming on rikas ootamatutest keerdkäikudest olles ühel hetkel kristalne ja graatsiline, järgmisel aga jõuline, vaba ja ohjeldamatu. Jazzkaare 35. sünnipäevaks kingib trio lummava sulami jazzist ja kaasaegsest tantsust – Dock In Absolute teeb koostööd kahe erakordse tantsijaga, põimides oma uhiuue albumi „Reflekt” live kontsertidel ühtseks tervikuks muusika ja liikumise. Eksklusiivne ettekanne tõotab pidu meeltele jazzi ja performance’i ristmikul. 

Trio on avaldanud kolm albumit, „Dock In Absolute” (2017), „Unlikely” (2019) ja „[RE]FLEKT” (2023). Ajakiri Jazznews on neid premeerinud „Aasta uue tulija” tiitliga ja Jazzit Magazine valis nende stuudioalbumi „Unlikely” 100 parima 2019. aastal ilmunud albumi hulka. Nende värske lähenemine jazzile ja mõjutatus paljudest muusikažanridest on toonud neile fänne nii jazz- kui ka rokkmuusika austajate hulgast.

Ansambli juht Jean-Philippe Koch on  muusikute perest pärit diplomeeritud pianist ja helilooja, kes esineb ka trios Koch oma viiuldajatest isa ja õega. Ta on pälvinud  auhindu nii interpreedi kui ka heliloojana. Tema sulest on pärist valdav osa Dock In Absolute repertuaarist. Ka Victor Kraus trummidel ja David Kintziger bassil on diplomeeritud muusikud ja heliloojad. Victor tegutseb elektroonilise, minimalistliku, filmi- ja kammermuusika vallas ning David on loonud muusikat teatrietendustele, lühi- ja tummfilmidele. Ansambli muusikute lai eruditsioon ja meisterlik pillikäsitlus võimaldavad luua vaimukaid ja värske käekirjaga kompositsioone, nende muusika on kord dramaatiline, siis jälle klaar – vaheldusrikas nagu elugi.

Täname: T Kultur | lx – Arts Council Luxembourg

KULTUR_LX_FULL_BLUE.jpg