Ramuel Tafenau Quartet - Festival Jazzkaar

AADRESS: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141

TELEFON: +372 666 0030

EMAIL: info(ät)jazzkaar.ee

Ramuel Tafenau Quartet

Kolmapäev 26. aprill 19:45

Osta pilet

Koosseis:

Artis Boriss klahvpillid
Kristen Kütner kitarr
Janno Trump basskitarr
Ramuel Tafenau trummid

Kolmapäev 26. aprill 19:45

Osta pilet

Fotografiska Tallinn Kuva kaardil

18.- / 13.-
Alates 1. aprillist 23.- / 15.-

Silmapaistvatest Eesti uue generatsiooni muusikutest koosnev Ramuel Tafenau Quartet viib kontserdikülastajad rännakule põnevatele helimaastikele, mis võluvad skandinaavialiku õrnuse, meeldejäävate meloodiate kui ka energiast pakatavate rütmidega. Bändiliidri Ramuel Tafenau varasemate originaallugude kõrval saab kontserdil kuulda ka tema ning teiste ansambliliikmete verivärsket loomingut. Koos heliloojast trummariga musitseerivad Artis Boriss klahvpillidel, Kristen Kütner kitarril ning Janno Trump basskitarril.

Ramuel Tafenau Quartet tuli kokku 2021. aasta kevadel, mil valmistati ette kava Ramueli magistrieksamiks Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Bändiliikmete omavaheline lavaline keemia ja väga positiivne tagasiside inspireeris koosseisule kirjutama uusi lugusid ning neliku muusikaline rännak jätkus. Lühikese tegevusaja jooksul on kvartett andnud edukaid kontserte nii Eestis kui ka välismaal – My Unique jazzfestivalil Berliinis ning 2022. aasta suvel valis hinnatud Rootsi tromboonimängija Nils Landgren kvarteti maineka Saksamaa jazzfestivali JazzBaltica põhiprogrammi.

Ramuel Tafenau on noorema põlvkonna säravamaid trummareid, ta on koostööd teinud pop- ja jazzmuusikutega nii Eestist kui ka välismaalt. Ta on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ning magistriõpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Tanel Rubeni ja Kristjan Randalu käe all. Lisaks on Ramuel projektijuht suviti toimuval Haapsalu jazzfestivalil TAFF:fest. Detsembris 2019 nägi ilmavalgust Tafenau originaalloominguga debüütalbum „Gather Around“ kvintetile, mis pälvis rohkelt positiivset tagasisidet nii kriitikutelt kui ka publikult.